Company Logo

Vranovští kapři rok 2017

 Vyrazili jsme na naší chatu na Vranově. Erik a Michal se těšili na kapry a já na sumce. V pátek 23.6. jsme odjeli směr Vrancl. Po příjezdu kluci dali na vodu pro sebe loď a na mě zbyla kánoe oni měli elektrický motor a já ruce. Potom začali dělat návazce, ladili krmné směsi a samozřejmě na co se bude chytat, to bylo největší dilema. Po velkých společných konzultací jsme to naladili a vyjeli. Já byl od nich 250 m, tak jsem komunikovali přes mobil. U mě se sumec nezastavil a na druhou udici jsem chytl 80 cm úhoře.

Kluci měli záběry od kaprů a dvě sedmdesátky byly na břehu, přišlo foto a svoboda. Druhý den jsme jeli až odpoledne na ryby, Michal kapra 55 cm a Erik 52 cm. Některé kapry jsme strhali o skály, ale s tím se musí počítat, vzhledem k tomu kde chytáme. Jednoho kapra a úhoře jsme si udělali na roštu. Byla to velice dobrá večeře.

Já v sumcích nepolevoval a potom to přišlo. Sumcova udice mlčela a na druhou vzal kapr 45 cm, kapra jsem přitáhl ke břehu a najednou po něm vyjel sumec ,ale kapra nekousl jen se ho dotknul a znova zmizel v hlubině. Kapr se málem zbláznil a odjel daleko od břehu, já ho zase přitáhl ke břehu a znovu se vynořil  zase mu dal pusu a už nadobro zmizel. Bylo zajímavé, že ho nechtěl sežrat a jen sním laškoval.

 

Tak sumce jsem viděl měřil tak cca 130 -140 cm, čeká na mě příště. Večer jsme rozdělali oheň a povídali jsem si o všem možném a samozřejmě o zážitcích z lovu , čas se naplnil a 02.30 jsme šli spát. Ráno  Michal chytl krásného Tlouště a Erik na vláčku Candáta a Štičku.  Spokojeni jsme odjížděli domů a vrátíme se na místo činu až po  červencovém  soustředění mládeže v Uherském Hradišti.

         

                             

 

 

                                                                                            Milan

 

Michalův šupík.

I Erik měl supináče.

Dostal svobodu...

Udělali jsme si kapra a uhoře k večeři.

Večerní candátek.

Konečně i lysec zabral.

NA Vranově se nachází i pěkní tloušti.

Bez koupačky by to nešlo.

Menší šupík.

Večeře byla výtečná:-)Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.