Company Logo

 

 

 Mezi nejoblíbenější akce Feeder Klubu patří soustředění v Uherském Hradišti, tudíž jsme ani letos neudělali výjimku a vydali jsme se směr Morava. V jedné věci se ale letošní ročník vyjímal a to ve složení zúčastněných. Hlavními vedoucími byli klasicky Milan a Laďa, doplnili je ovšem Erik s Michalem. Zbytek rybářů tvořili převážně naši nejmladší členové, a tak to byla pro mnohé premiéra.

 

 Na soustředění mládežníci dostali od Klubu, potřebné věci na ryby.

 

Dne  9. 7. 2017 jsme se ráno sešli u Penny marketu, naložili auta rybářským vybavením a ostatními nezbytnými věci a pak už hurá do Hradiště. Jako každý rok jsme bydleli na místním rybářském svazu a stravovali se v nedaleké restauraci. Po obědě jsme se ubytovali a vydali se na první rybačku. Ryby byli aktivní a mládežníci pochytali hned své první ryby z řeky. Uherským Hradištěm protéká řeka Morava, která je značně větší než naše řeka v Třebíči a dává možnost ulovit trofejní ryby. V řece se vyskytuje také velké množství malých i velkých sumců, kteří radí ohnou i naše feederové špičky.

 

Tradiční foto v Modré

 

 Rybářské soustředění není nejen o sezení u vody, ale podnikáme i spoustu zpestřujících akcí.

Mezi odpočinkové akce patří například návštěva místního aquaparku, kde hlavně zaujme děti tobogán a skluzavky, pro vedoucí je spíše bazén s horkou vodou, kde si dopřeji aspoň trochu odpočinku od dětí. Jelikož chceme děti zlepšovat jak po praktické stránce rybolovu, tak i po vědomostní stránce, proto jsme se vydali do sladkovodní a botanické expozice Modrá. Zde děti uvidí ryby v jejich reálném prostředí. K lepšímu pozorovaní ryb slouží podvodní tunel. S tím to výletem je spojena i návštěva rybářských potřeb, kde doplníme vše potřebné.

 

Erikův krásný sumec 120 cm, na přívlač

 

 Co se týče rybářských úspěchů, tak byli všichni spokojeni, ale mezi nejvíce spokojeného rybáře patřil Adam, který vytáhl krásného sumce 87 cm. Kdo mohl být také velice spokojený je Erik, kterému se podařilo chytnout pět sumců od 70 do 120 cm. Dalším vynikajícím lovcem se ukázal Tonda, který vytáhl krásného kapra 54 cm a velké cejny. Zachytali jsme si ale všichni, místní podoustve, cejni, karasy, plotice, ostroretky, sumečci a kapři, kteří neustále prověřovali naše feedery.  Pro vedoucí byla největší odměna poděkování od mládežníků i rodičů za soustředění.

 Nakonec chci poděkovat rybářskému svazu Uherské Hradiště, že nám poskytl ubytování po celý tento týden. Největší dík patří ovšem Milanovi, který zajistil vše potřebné, abychom jsme mohli zde strávit tento úžasný týden.

 Rybám zdar a sumcům zvlášť                                                     Erik Novotný

 

Adam chytl sumce 87 cm, měl velkou radost.

Erik pomáhá mládežníkům s návazci a Laďa to jistil z druhé strany.

Milan Tychler při praktické ukázce u řeky

 Kristiánův první sumec

 Tomáš a jeho kapřík

 Milan Tychler přednáška o rybyřině

 Tonda chytl pěkného kapra

 Honza ze sumíkem

 

 Přednáška o vláčení

 Erik a jeho další sumec

 Milan s cejnem

 Tonda nezůstával pozadu s cejnama

 Kolem jezdili výletníci na lodích

 Každoroční zastávka v cukrárně

 Ondra chytl také sumce

 Erik se věnoval mládeži u večerního rybolovu

 Laďa a Milan vše jistili ze zálohy

 Erik a další sumec

 Erik ve finále nosil sumce po dvou 

 Milan a šupináč

 Honza a Tonda také chytali pěkné ryby 

 Soutěž po celou dobu soustředění o největší rybu vyhrál Erik, sumec 120 cm

 Erik svoji cenu předal Adamovi, který chytl sumce 87 cm 

 Mládež byla hodná a tak dostali za odměnu pohárek

 Vedoucí soustředění 

 Tonda na závěr s jelcem

 

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.