Company Logo

 Na zahájení pstruhové sezóny jsme vyrazili 18.4.2015 v sestavě Milan, Erik a Michal. Odjezd byl naplánován na šestou hodinu ranní. Nemohl jsem se dočkat, až si nahodím. Už jsem věděl, jak to na pstruhovce vypadá, protože už předešlý rok jsem se tam jel s klukama podívat. Po necelé hodině cesty jsme dorazili k řece, do povolenky jsem zapsal Jihlava 5A a hned jsem šel do řeky. Hned na první nához Bum!!, razantní záběr, ale po pár vteřinách ryba spadla z háčku. Po dalších hodech nepřicházel záběr, já ani kluci jsme neměli jediný kontakt s rybou. Po chvilce nás navštívila rybářská stráž, všechno jsme měli v pořádku, tak jsme pokračovali v rybolovu, ale stále bez záběru. Od místních jsme se dozvěděli, že by měli nasazovat, ale zatím to tak nevypadalo. Po delší době nás to přestalo bavit a odebrali jsme se do vyhřátého auta. Mezitím co jsme probírali strategii lovu, tak se na nás z poza okna chodila dívat sýkorka, která nás navštěvovala asi půl hodiny.

 

Duhák z proudu.

Po hodině v autě se to nedalo vydržet a musel jsem jít opět do řeky a šel prohazovat tůň. Zanedlouho projížděl kolem nás ten samý porybný, co nás kontroloval ráno, tak nám to nedalo a zeptali jsme se, kdy budou nasazovat. K naší smůle jsme se dozvěděli, že už před 2 hodinami nasazovali ale cca 300-400m od nás po proudu. Neváhali jsme ani minutu a naskákali do auta a jeli za rybami. Ještě ani Milan nezabrzdil a já se už hrnul z auta ven natěšený, že si uvláčím svého prvního pstruha, a naštěstí na třetí nához jsem vytáhl pstruha duhového odhadem kolem 25 cm. A v tu chvíli začal ten pravý rybářský den. Všichni tři jsme začali tahat pstruhy. Ryby měřily od 25 do 35 cm. Po několika hodinách chytání Milan začal dělat oběd, hamburgery s kuřecím masem. Po výborném obědě jsme opět vlezli do řeky a věnovali se chytání pstruhů. Erik si koupil novou sportovní kameru na, kterou natočil, mnoho krásných záběrů při zdolávání pstruhů. Začínal se blížit večer, a tak jsme se odebrali směrem na chatu, kde jsme udělali večeři u ohně, pokecali o rybách a šli spát natěšení na zítřek.

Pstroužci se tam drželi.

Druhý den ráno všichni plní energie jsme vstali, nachystali věci, nasnídali se a jeli jsme na ryby!!!!! Oproti včerejšku jsme vyrazili na jiný úsek řeky a to Jihlavy 5B, kde prý vysadily pěkné siveny. Ze začátku ryby nechtěly spolupracovat, ale po chvilce Erik zapřáhl slušnějšího potočáka, tak sem si říkal, že by to byla průlomová ryba a začalo to brát? Nebylo tomu tak, záběry přicházely ojediněle a ryby jsme musely hledat. Procházel sem břeh řeky a všiml si velké peřeje, a tak sem si říkal, že tam se určitě bude nějaká ryba ukrývat a rychle jsem tam nahodil rotační třpytku červeno černé barvy. První hod a záběr nikde, tak jsem poslal třpytku níže po proudu k zaplavenému balvanu. Netrvalo dlouho a po pár otáčkách kličkou přišel záběr!!!!! Ryba po záběru prudce vyrazila proti proudu, říkal jsem si to, asi nebude nic malého. Po chvilce zdolávání se mi pod nohama objevil krásný siven s délkou 34cm. Potom jsme postupovali po proudu dolů směrem k mostu. Během cesty se nám nepodařilo dostat rybu na prut. K mostu jsem došel jako první a hned se mi podařilo dostat na prut dalšího pěkného sivena, zanedlouho dorazil Milan s Erikem. S Erikem jsme se zaměřili na obrovskou parmu, která plavala přímo pod mostem, měla odhadem kolem 65-70cm . Jeden z nás stál na mostě a navigoval toho druhého, aby házel parmě před hubu nástrahu. Zhruba po hodině snažení jsme to vzdali. Parma tentokrát vyhrála, ale my se vrátíme!!! Mezitím co jsme se snažili o parmu, Milan naháněl dva siveny kousek opodál, měl je na prutu, ale nepodařilo se mu je vytáhnout. Najednou se Milan podíval na hodinky a bylo půl jedné, tak zavelel oběd!!!

 

V čisté vodě je snadné si vyhledat místa s rybami.

Odebrali jsme se do nedaleké restaurace na jídlo, objednali jsme si menu česneková polévka, moravský vrabec se zelím a houskovým knedlíkem. Oběd byl výborný. Všichni jsme se shodli, že by jsme si nejradši lehli. Ale přijeli jsme rybařit a ne se válet, tak jsme se odebrali na Jihlavu 5C, sice se tam nasadilo málo pstruhů, ale chtěli jsme to vyzkoušet. Milan říkal, že vyzkouší pstruhy v náhonu ke mlýnu. Zatím co já a Erik jsme šli až nahoru ke splavu, kde začíná muškařský úsek. Prochytali jsme místa pod splavem i peřeje, ale ryby se nám vyhýbaly. Měli jsme na prutu jen pár malých potočáků, ale ti nám ihned spadli z háčku. Po příchodu ke Mlýnu nám Milan řekl, že se mu povedlo chytit v náhonu jednoho pstruha duhového kolem 30cm. Potom jsme se přesunuli o něco níže a tam jsme nachytali hodně duháčů, všech velikostí což byla krásná tečka za naší výpravou. Celkem jsme chytli za dva dny mírových 70 pstruhů. Večer se blížil a my jsme se rozloučili s řekou a jeli domů. Byl to krásný víkend strávený v krásné přírodě s fajn kamarády. Těším se na další výpravu!!!!!!!!

Přívlači zdar Michael

 

Duháček z tůně.

Záběry byly na hod.

Další duhák.

Michal pěkně bodoval.

Pauza na oběd.

Kuřecí hamburgry.

Počasí vyšlo pěkně.

Michalův první siven.

V proudech se drželi nejvíce.

Nejvíce se chytlo duháků.

 Na nymfu z proudu.

Jeden z menších.

Tentokrát potočák.

Úsek pod Mohelnem.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.