Company Logo

V sobotu jsme se domluvili s Martinem na celodenní výlet. Jelikož k nám přišlo jaro a chtěli jsme provětrat belly boaty, rozhodli jsme se, že navštívíme nějaký soukromý revír, kde se dá vláčet i vyjet na vodu. Naše rozhodnutí padlo na jeden krásný rybník Sykovec nedaleko Žďáru nad Sázavou.

S šestou hodinou ranní nasedám k Martinovi do auta a pomalu vyrážíme. Přijeli jsme ještě dříve než správce, a tak si můžeme v poklidu nachystat všechny věci. Před vstupem do vody jsem měl dilema, jestli mám na sobě dostatek teplého oblečení, ale po chvíli strávené ve vodě mě bylo akorát. 

Pěkně bojovná jikernačka.

V prvních chvílích neustále zkouším různé nástrahy a zjišťuji, co rybám dnes zachutná. Na hladině je každou chvíli vidět zálov od ryby, jenže mých nástrah si nevšímají. Na přívlač se nám zatím podařilo dostat pár záběrů, ale nic z toho jsme netrefili. Ryby braly velice opatrně, a tak je chtělo nechat nástrahy dobírat. Po několik zásecích do prázdna to přišlo, první ryba, z vody vyskočil duhák odhadem 35 cm. Po delším souboji byl u mě a já ho mohl spokojeně vyháčkovat ve vodě. Za chvíli další ryba na prutu. Ryba opět vyskočila, při pohledu na ni se mi zatajil dech, v duchu jsem duháka odhadoval kolem půl metra. Po několika výpadech a dlouhém zdolávání byl v podběráku. Martin mě s rybou vyfotil a já ji mohl opět pustit do svého živlu. Martin po chvíli taky bodoval. Začínali jsme se rozchytávat. Po několika dalších rybách jsem nasadil velkou nymfu. Hned na první nához mě to vzala ryba z propadu. Do chvíle výskoku jsem netušil, s kým mám tu čest. Po mnoha výpadech, kdy mě takřka odmotala z navijáku zbývající vlasec, jsem se musel rybě vydat naproti. Po velkém boji byla ryba unavená a já ji mohl podebrat. V rychlosti jsem ji změřil, metr ukázal 58 cm. Opět rychle vyfotit a pustit zpět.

Nechala nemilý dárek.

V poledne jsme zašli na výborný oběd. Potom nám už bylo jasné jak a na co ryby reagují. S Martinem jsme se pěkně rozchytali. Nejčastěji brali duháci v rozmezí 30 až 40 cm, občas se povedl i větší kolem 50 cm a pár sivenů se také vytáhlo. Ryby byly ve velice dobré kondici, a tak jsme si jejich zdolávačky velice užívali. Za celý den jsme s Martinem nachytali přes 60 pstruhů. Počasí nám takřka přálo po celý den, jen večer chvíli před odjezdem se přihnala nepěkná bouřka. Ještě že jsme stihli všechno za sucha sbalit na poslední chvíli.

Dejv

 

Zajímavě zbarvený pstruh duhový.

Zdolávačka.

Fotka s krasavcem.

Průměrná velikost.

Další z těch pěkných.

Krásně za koutek.

Zdolávání z boatu.

Nechtělo se mu do podběráku.

Další rybka.

Závěrečná padesátka.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.