Company Logo

 

 

Naše výprava na pstruhovou vodu, kterou jsme domlouvali na  17.4.2014  byla tady. Doma jsme si připravili vláčku a muškařské pruty a vše, co k tomuto lovu patří. Na veletrhu jsme koupili nové nástrahy na vláčení a tak jsme byli zvědaví, jak budou fungovat. Přijeli jsme na naši chatu do Mohelna, kde bude naše základna na tři dny.

Muška v akci.

 

 Po ubytování a vybalení věcí jsme se už těšili k vodě. Hned po příjezdu k řece Jihlavě na naše nástrahy ryby reagovaly velice dobře a oproti ostatním rybářům jsme chytali daleko více ryb. Blížil se čas obědu, a tak jsme zajeli do naší oblíbené restaurace v Senoradech. Po dobrém obědě nás čekal odpolední lov. První parmu chytl Milan 45cm a my jsme chytali pstruhy, hlavně pstruhy potoční. Večer jsme přijeli na chatu, udělali oheň, opekli špekáčky a plánovali, kam pojedeme druhý den. Řeka Jihlava je rozdělená na tři revíry, které měří dohromady cca 18 km, tak je opravdu o čem přemýšlet. Dopolední volba byla na naše tajná místa, kde jsme v minulých sezonách vždy něco chytli. David a Erik se zaměřili na parmy a první parmu 50 cm chytl David a Erik za chvíli tahal parmu 60 cm.

Krásně vybarvený potočák.

 

 Doba obědu se blížila a jeli jsme na chatu, kde jsme si rozdělili úkoly. Milan a David sázeli stromky a Erik nám připravoval oběd. Musíme kuchaře pochválit jeho vepřové a uzené maso na roštu včetně brambor s cibulkou bylo úžasné. Po obědě jsme všichni dosázeli stromky a hráli fotbal. Odpolední chytání začalo v 16 hodin a jen jsme přijeli, tak to „kousalo“ ve velkém stylu. Brali pstruzi od 20 do 38 cm a každý měl za tento den kolem 20 ryb. Večer jsme přijeli na chatu, udělali si večeři a u táboráku jsme probírali naše úlovky z dnešního rybářského dne, který byl perfektní.

Největší parma výpravy.

 Poslední den byl před námi a tak jsme po snídani vyrazili na místa, kde jsme ještě letos nechytali. Třetí den jsme se zaměřili na muškaření a ryby nás nezklamaly. Brali pstruzi, jak potočáci tak duháci. David na závěr chytl ještě dvě menší parmy. Tato výprava byla velice úspěšná, chytli jsme 7 parem a 155 pstruhů všech velikostí.  O tom se nám na začátku naší výpravy ani nezdálo.    

                                           Pstruhovce zdar David, Erik a Milan.

 

 

Bojovná parma.

 

 

Další menší parma.

 

Chytání na rychlé vodě.

 

Zdolávačka na mušák.

 

Podvodní záběr.

 

Erikův výtvor z kuchyně.

 

Zahradní práce.

 

Potočák.

 

Dokonalé maskování.

 

 

To jsou vousiska :-)

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.