Company Logo

                

Své šestnácté narozeniny jsem chtěl oslavit netradičně. Jak jinak, než na rybách. Pozval jsem své kamarády z Feeder klubu Třebíč na rybník Velké Hrázky a to v sestavě: David, Koupač, Erik, Pepa. Doma jsem naložil maso a koupil pití. Hned po příjezdu jsme začali vybalovat rybařinu a přesouvat se na předem zamluvené místo u hráze. Od správce jsme se dozvěděli, že naše místa jsou v tuto roční dobu nejlepší, protože velké ryby budou po zimním období ještě v hloubce. 

Čekání na záběr.

 

Po navázání prutů jsme hned nahodili. První záběry přišly už po necelé půlhodině. První chycená ryba byl jeseter ruský, s délkou 115cm. Udělal mi velkou radost, protože to byl můj první jeseter. To už bylo jasné, že to budou vydařené narozeniny. Letos to byla zatím největší ryba, kterou jsem měl na udici a tak mě dala docela zabrat. Další záběr měl Pepa a chytl také krásného jesetera. Pepa půjčil prut Koupačovi, který jel bez rybařiny a také si vytáhl pěkného jesetera, tentokráte sibiřského.

 

Užitečný dárek :-)

 

Blížilo se poledne a tak jsme se rozhodli udělat si oběd. Připravili jsme gril a začali jsme dělat kuřecí steaky. Vydatný oběd jsme zakončili Erikovým ručně vyráběným zákuskem. Po poledni záběry začaly ustávat, tak jsme měli plno času na zábavu a diskutování o rybařině. Tento klid byl vyrušen záběrem na Erikův prut. Byl to krásný jeseter sibiřský s délkou kolem 130 cm. Jedinému Davidovi se nehnuly špičky a mlčely i brzdy navijáků, ale to se po chvilce změnilo.  David zapřáhnul rybu a nedovedl ji otočit. Ryba mu vyjela, až ke druhé straně rybníka. Po dlouhém zdolávání se u břehu objevil mohutný jeseter ruský s délkou 130 cm.


Zvolávačka.

 

Tento den byl velmi vydařený, jak na zdlouhavé boje s velkými jesetery, tak na úžasné zážitky od vody. Sice ani jeden kapr nezabral, ale zato si každý člen narozeninové akce vytáhl krásného jesetera, což se nestává každý den. Kluci byli spokojeni a už se domlouváme na další výpravu. Děkuji všem, co se mnou strávili tento den, a snad zase někdy příště na Hrázkách.

 

Michalův kousek. Jeseter sibiřský.

 

Feederu a jeseterům zdar.....Michal

 

Michalův další kousek.

 

Pepa s jeseterem.

 

Opatrná pouštěčka.

 

 

I Koupač se "šáhl" na rybu. Jeseter ruský.

 

Erik.

 

Jeseter vykouzlil na Davidovi i úsměv.

 

Jeseteří "double".

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.