Company Logo

Podzimní kapři 

Rybářská sezona se nám pomalu blíží ke konci, a tak jsme se s Erikem rozhodli udělat dlouho plánovanou kaprařskou výpravu na tři dny. Odjezd byl plánován ve 4 hodiny odpoledne, naskládali jsme vše potřebné do auto, kde pomalu nebylo k hnutí a vyrazili jsme!!!  Po příjezdu jsme začali okamžitě chystat pruty, abychom mohli nahodit, volba byla jasná, ze začátku jsme dali pod háček menší boilie o průměru 14-16mm s 10mm plovoucí kuličkou nebo samotnou pop-up kuličku. Po nahození všech čtyřech prutů jsme se pustili do stavění bivaku a přípravy míst ke spaní.  Dobu čekání na záběr jsme si krátili povídáním o přípravě montaží a návazců, bylo kolem 7 hodiny, začalo se stmívat a naše hlásiče pořád mlčely, najednou se setmělo a byla tma jak v pytli a v tu doby se mi rozjel pravý prut. Vyběhl jsem z bivaku chytl cívku navijáku a zasekl hned po záseku bylo cítit, že je to větší ryba ale po pár výpadech bohužel spadla po vytažení montáže jsem si všiml, že na návazci a kmenovém vlasci tvrdého sumčího slizu, tak sem přišel o hezkého fousáče jsem si řekl. No nic nahodil jsem opět a nezbývalo než čekat, povolená doba k lovu se blížila ke konci a v tu chvíli se Erikův příposlech neskutečně rozkřičel, ryba mu vymotala dobrých 40m vlasce, po záseku nešla zastavit a po nějaké době opět spadla, jsme si říkali to není možné, ale bohužel i to k rybaření patří. V 10  hodin jsme smotali pruty a šli spát. Na šestou ráno jsme si nastavili budík aby jsme mohli hned nahodit, po etevření dveří bivaku se nám naskytnul krásný pohled na mlhou zahalenou vodu, bylo to nádherné a říkali jsme si že ted ten záběr prostě musí přijít!..

Nahodili jsme a po půl hodiny se prut rozjel zasekl jsem a po krátkém souboji se u břehu objevil krásný lysec sice ne nějak velký ale krásně stavěný a na zimu řádně vyžraný. Udelali jsme pár fotek a hned šel zpět do vody. Celý den nepřišel jediny záběr tak jsme měli čas na to si udělat oběd krkovička na pánvi byla výborná!! Erik jako kuchař je prostě skvělej!.. Jelikož byla celkem zima tak jsme většinu dne byli zalezlí v bivaku a zkoušeli dělat různě montáže přece jenom se musí experimentovat, Začalo se pomalu stmívat a Erikovi se rozjel prut po záseku Erik říkal že to vypadá na slušnější rybu po pár minutách se ocitnul v podběráku krásný šupináč 64cm s krásnou stavbou těla na zdejší vodě jsou ryby velmi bojovné a nedají vám ani metr zadarmo.

 

Pořídili jsme pár fotek a kapr odplul z podložky zpět do svého živlu. Po této rybě jsme dokrmili zhruba půl kilem boilie a vyměnili kuličky pod háčkem za nové a znovu jsme jim to tam poslali.  Zase se krátila naše doba chytání jelikož už bylo nějak půl desáte a najednou při hromovém tichu to přišlo Erikův připoslech pípnul, co se děje?! znovu pípnutí a pak to přišlo! jízda jako prase!... vyběhli jsme oba ze spacáků Erik k prutu a já rychle pro podložku a podběrák, ryba jela poděl břehu a nešla zastavit po chvilce se podařila otočit ale jen na chvilku po pár metrech přetahování se zase rozjela. A pak se ukázal krásný šupináč, Joooo je to tam máme ho!!!! po podebrání jsme s ním šli k podložce a teprve tam jsme viděli co to je za krásnou rybu mohutný šupináč s dělkou 71cm a váhou kolem 9kg, jeden velký kus svalu říkal Erik a taky měl pravdu bojovník jak se patří!

Pár fotek a šel zpět. Tak plav a pošli mamku říkali jsme. Jelikož bylo 10 hodin tak už jsme nechytali a čekali na šestou ráno bohužel ráno už záběr nepřišel tak jsme pomalu začali balit a čekali na Milana až pro nás přijede. Byl to krásný víkend v úžasné přírodě a určitě se tam ještě vrátíme změřit síli ze zdejšími kapry!!!


kaprařině zdar Michal...

 

Michalův kapr.

Pouštění největší ryby soustředění.

Stanoviště.

Pouštěčka dalšího kapříka.

Jako kdyby měl fotbalový míč v sobě.

Krásný pohled na vodu z rána.

Byla to úspěšná výprava, určitě bude další.

Něco málo z přírody.

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.