Company Logo

Každý z našeho klubu se celý rok těší na Uherské Hradiště, kde už pátým rokem máme soustředění pro mládež ve feederu. Den „D“ byl stanoven na 4.7. ,kterého jsme se nemohli dočkat. Letos nás jelo zatím nejvíc a to v počtu čtyři vedoucí a dvanáct mládežníků do 18 let. Mezi nováčky patřili Michal Janík, Honza Kováč, Samuel Eliáš, ostatní už byli na soustředění v předchozích letech. Jako v minulém roce starší mládežníci Erik Novotný, Michal Dvořák, Michal Ševčík, Pepa Prášek a vedoucí Milan Novotný jeli o tři dny dříve. Zbytek výpravy dojel v neděli, hned po příjezdu vytáhli pruty a začali chytat, záběry na sebe nenechaly dlouho čekat.

Společná fotka.

 

Chytali se hlavně cejni a podoustve. V pondělí celá výprava zahájila soustředění u řeky Moravy v 7,00 h. Ryby spolupracovaly na výbornou a hned první den se nachytalo mnoho ryb. Co nás hodně překvapilo oproti minulých let,  sumci brali na pelety. Každý den jsme chytili kolem 25 sumců různých velikostí, cejni a podoustve braly na hod, Když to přestalo brát na řece, tak mládež se přemístila na slepé rameno, kde chytala kapry a ti brali pořád, někteří chytili i 15 kaprů za den a potom je dostat do postele, to byl problém. Starší kluci se vypravili vláčet pod jezy ve Spytihněvu a Kunovicích. Jejich výprava byla úspěšná, nachytali Boleny, candáty, sumce a parmy. Potkali jsme tam našeho reprezentanta ve vláčce Jožky Foltýna, který nám pověděl, jak to bere a další poznatky od vody. Taky byla praktická ukázka vláčení a hned chytl sumce. Čas se naplnil, rozloučili jsme se s Jožkou a jeli jsme zpět na základnu. Po příjezdu naši nejmladší nám hned začali vykládat, co vše nachytali na řece Moravě a pochlubili se i sumci, které viděli na vlastní oči poprvé. Každým dnem přibývalo úlovků, jak do počtu, tak do velikosti. Vojta chytl největší parmu výpravy a to krásných 65 cm, pěknými parmami se ovšem mohl pochlubit i Pepa, Michal a Erik, kteří na vláčku nachytali další pěkné ryby: Boleny, sumce, dokonce se i štika se spletla. Pro zpestření soustředění jsme navštívili sladkovodní muzeum v Modré, kde je naše sladkovodní fauna a flora „vřele doporučuji“. Další dny plynuly a krásných zážitků přibývalo, každý mládežník si chytl nejednoho sumce na feeder a to byl cíl našeho soustředění. Večer jsme si sedli a Milan Dudr vytáhl kytaru a hráli jsme trampské písně, tady máme mezery, až odložíme feedery, tak budou hodiny zpěvu. Kolektiv se stmelil na výbornou, pomoc jeden druhému, bylo samozřejmostí. Byli jsme hodní, jak pravil Milan vedoucí soustředění a na závěr nám dal sladkosti. Z mého pohledu, to bylo jedno z nejlepší soustředění. Poslední den se blížil, a jak to tak bývá, poslední den jsme chytli nejvíce ryb a největších velikostí. Bohužel náš čas se naplnil, sedm dní uteklo jako voda v řece Moravě a museli jsme balit. Rozloučili jsme se na svazu a vydali se na cestu domu. Ještě jsme ani nebyli za Uherským Hradištěm a už jsme plánovali za rok, jak se vrátíme.

 

Velké poděkování patří za pětiletou finanční podporu Českému rybářskému svazu Praha, bez jeho podpory bychom nebyli schopni udělat taková kvalitní soustředění. Nesmíme opomenout MRS – Uherské Hradiště, které nám poskytuje zázemí, také pět let. Jejich přístup k mládeži a k organizaci jako takové je příkladem, pro všechny organizace dodal, Milan Novotný.

 

 

                          Mockrát děkujeme všem.                            Za Feeder Klub Třebíč Erik

První ryba soustředění.

Kapr kolem 70 cm, chycen na woblera.

Vojtův sumík.

Jeden z největších sumců soustředění.

Největší ryba soustředění, sumec k 90 centimetrům.

Michal byl spokojen, chytl si prvního sumce.

Erikův noční sumec.

Sumec z rána.

Matějova parma.

Pepova parma přes 60 cm.

Michalův bolen.

Příjemné setkání s Jožkou Foltýnem u vody.

Sumec kolem 75 cm.

Kačka s cejnem.

Erikův bolen ze Spytihněvi. 

Takových sumečků je plná řeka.

Milan se sumcem, kterýho chytil na pelety.

I Sam si chytl sumíka.

Milan Dudr nám zahrál na kytaru a byl odměněn sumíkem.

I Michal si chytil většího sumečka.

Takových cejnů se chytlo mraky.

Těchto kaprů jsme nachytali opravdu mnoho na rameni.

 
created by Pavel Svoboda, © 2012.