Company Logo

V prázdninovém termínu jsme do Uherského Hradiště vyrazili již po čtvrté a opět v hojném počtu. Na soustředění nás jelo 14. Poprvé s námi jel nový člen Adam Toufar. Žádné dramatické změny nás po roce nečekaly. Vedoucím opět vyrostl o kousek pupek, řeka Morava po roce zase tekla a atmosféra na začátku byla stejná jako každý rok. Všichni se těšili na ryby. Největší nedočkavci dojeli již ve středu 1. července. Byl to jeden z prvních parných dnů tohoto roku a sumčí aktivita byla na vrcholu. To kluci také brzo poznali, záběry přišly hned na první nahození. Na břehu se ukázalo mnoho sumců, největší z nich měl dokonce 102cm. Byl to Davidův největší úlovek na přívlač, a proto z něho měl velkou radost. I na feeder se chytilo několik pěkných ryb. Na prut s barevnou špičkou, feeder, brali nejvíce cejni, podoustve, kapři a sumci. V pátek a v sobotu si kluci udělali výlet do Spytihněvi. Na nástrahy jim braly hlavně krásné parmy, královny českých řek.                                                                                             

 

 Vojtův candátek z řeky.

 

V sobotu 4. července přijela zbývající auta a soustředění mohlo oficiálně začít. Za chvíli jsme ale přišli na závažný problém, zámek na autě přestal fungovat. Skoro všichni tam měli věci a za hodinu jsme pořád nevěděli, jak auto otevřít. Když to ovšem nejde silou, musí to jít ještě větší silou. Zámek sice už nevypadal moc věrohodně, ale mohli jsme jít tam, kam jsme všichni chtěli. K vodě. Ač to nebralo tak dobře jako předchozí dny, naši rybáři chytali ryby pravidelně. Michal Ševčík chytil na řece svého prvního většího sumce, Vojta ulovil pěkného candátka a malý Adam za staršími také nezaostával. Na slepém rameni se mu podařilo ulovit mnoho plotic a kaprů. I Filip, Matěj a jediná rybářka soustředění, Kačenka, chytali na slepém rameni hodně kapříků a ostatních ryb.  Rybám na řece a na slepém rameni chutnaly všechny nástrahy, zejména masní červy a sladká kukuřice. Na večer jsme zkoušeli chytat na slepém rameni, hned před „svazem“ (naším ubytováním v budově MO Uherské Hradiště) a i tady se špičky chvěly velice často a úlovky na břehu se objevovaly skoro pořád. U břehu na splávek braly malé plotice a u druhé strany na feeder kapři menších i středních velikostí.  Navštívili jsme také muzeum sladkovodních ryb a rostlinstva v obci Modrá. Minulý rok se nám zde moc líbilo, a tak jsme se jeli podívat znovu. Tentokrát si děti vzaly i pelety pro krmení ryb, což byla velká atrakce i pro ostatní návštěvníky.  Po zhlédnutí celého areálu následovalo koupání v přírodním rybníku, které je areálu také součástí. Oproti minulému roku, kdy bylo škaredě, se letos všichni dobrovolně i nedobrovolně šli koupat. Další dny následovalo mírné ochlazení a bouřky, tedy lepší počasí na ryby. Ve středu nás přijel navštívit Milan Tychler, jeden z nejznámějších rybářů v ČR. Povídal nám o přívlači sumců na řece Moravě. Všechny děti a dospělé sumec fascinuje a chtějí o tomto živočichovi vědět co nejvíce. Následovala krátká ukázka a následné společné chytání, kde Laďa Oliva vytáhl svého prvního sumce v životě a Míšovi se do nástrahy zakousla štika 75cm, podle domácích rarita řeky Moravy v tomto úseku. V pátek jsme vyzkoušeli i jiný úsek na řece Moravě, kousek pod splavem v Uherském Ostrohu, asi 10km od Uherského Hradiště. Rybí aktivita byla stejná jako u v Uherském Hradišti, tak jsme neměli důvod jezdit sem podruhé. V sobotu nás čekal poslední den u řeky Moravy. Nikomu se nechtělo domů, opouštěli jsme na dlouhou dobu toto krásné místo a do konce prázdnin i skvělou partu z Feeder klubu.                

                                                                                                                                                                    

 

 Společné foto v Modré.

 

Celé soustředění proběhlo podle našich představ, ryby braly, atmosféra byla suprová. Co víc si přát? Za skvěle strávené soustřední musíme srdečně poděkovat Českému rybářskému svazu za podporu mládeže. Za několik let můžeme vidět obrovský progres u všech malých i větších kluků. Dále děkujeme Místní organizaci Moravského rybářského svazu Uherské Hradiště za poskytnutí skvělého zázemí pro naši mládež. Děti se mají v budově organizace po několik let skoro jako doma. Musíme poděkovat i všem vedoucím: Milanovi, Laďovi, Martinovi a Davidovi. O děti se starají jako o svoje vlastní.

Za Feeder klub Třebíč Koupač.

 

 

 "Pod vodou."

 Vojtova štika ze slepého ramene.

Krásný sumec z řeky.

I štiky jsou ještě v řece.

Společné foto s Milanem Tychlerem.

Ostroretka z mělké řeky.

 Michalova parma.

 Další parma.

 I Erik vytáhl parmu.

 Adam s kapříkem.

 Mládež na slepém rameni.

 Další Adamův pěkný kapřík.

Cejn ze slepého ramene.

 Cejn z řeky.

 Filip s cejnem.

 Pohled na naše nejčastější útočiště.

 Koupačův cejn.

 Kačka s pěknou podouství.

Erik a sumec.

Matěj s kapříkem.

Sumeček při západu slunce.

Michalův sumec z řeky.

Filip s pěkným kaprem.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.