Company Logo

Již po páté jsme vyrazili do srdce Slovácka, do Uherského Hradiště. V pátek jsme omrkli vysvědčení a v neděli už putovali na rybářský týden. Letos se do Uherského Hradiště podívalo 14 rybářů. Měli jsme s sebou tentokrát i děti, pro které to byla premiéra, ale těšily se stejně, nebo dokonce více než my staří ostřílení účastníci. Cesta proběhla naprosto v klidu. Již tradičně jsme se zastavovali na kafe ve Slavkově u Brna. A pak hurá přes Buchlovské hory do Uherského Hradiště. 

Tradiční zastávka ve Slavkově u Brna.

Dorazili jsme poměrně brzy, a tak jsme se ještě nemohli nastěhovat do budovy místní rybářské organizace. Někteří nedočkavci už před obědem vytáhli pruty. Prvním úlovkem byl na řece Moravě Davidův sumec na přívlač okolo 80cm  a tato ryba dala směr celé výpravy. Při večerním chytání na feeder jsme zjistili, že ryby moc neberou, a když už nějaká zabere, tak to je spíše ryba menší. Ryby nechytali ani závodníci 2. ligy v plavané, nechytali ani místní rybáři, nechytal nikdo. Večer ale ryby skákaly, spíše to ale byly dravci, kteří lovili malé rybky. Další den jsme vyzkoušeli i chytání na slepém rameni hned u budovy, kde jsme spali, ale ani zde to nebylo o větších rybách. O kaprech, parmách a velkých cejnech se nám mohlo jenom zdát. Kluci byli připravení na variantu, kdy bude brát hodně velkých ryb jako loni. Nakonec jsme ale museli taktiku chytání celkově přehodnotit a byli jsme rádi za každou chycenou rybu. Hodně dětí vyzkoušelo i přívlač, ale i na umělé nástrahy nebylo jednoduché chytit rybu.

Foto s plavačkáři z 2. ligy.

Přestože jsme náruživí rybáři, tak nás chytání docela brzy omrzelo. Spíše nás řeka velice zklamala. A k tomu ještě počasí. První dny byly časté přeháňky, a tak jsme se museli zabavit jinak. Děti hrály X-box a velice je to bavilo. Ale jeli jsme sem kvůli rybám a ne kvůli hrám. Museli jsme najít jiný program, a tak naše další cesta putovala do vesnice Modrá, kde se vytvořil projekt Živá voda. Tento projekt se týká fauny a flóry místního kraje. Hlavním lákadlem pro nás byly ryby. Jsou zde vytvořené 2 nádrže a v jedné je vybudovaný tunel pro veřejnost. A to bylo něco pro mladé rybáře. Nad hlavou nám plavali velcí jeseteři, kapři, líni, parmy, cejni a strašně moc dalších ryb. A tak jsme se koukali, koukali a koukali. Pořád nás to bavilo, vydrželi bychom zde snad celý den. To ale bohužel nešlo a tak se ještě pár odvážlivců vykoupalo a pomalu jsme zase vyrazili nazpět. Na očích dětí bylo vidět, že je to zde baví mnohem více než hraní her na X-boxu. Na další den byl naplánován výlet do Uherského Ostrohu, kde jsme měli dva týdny před tím závody a ryby docela spolupracovaly. Čekali jsme zlepšení oproti řece v Uherském Hradišti a ze začátku to vypadalo skoro na zázrak. Vytáhla se parma, pár podouství a Milan utrhl dvě velké ryby. Postupem času se ale ukázalo, že zázrak pomalu mizí a ryby jakoby uplavaly po proudu hodně daleko. Tudíž ani z tohoto místa jsme moc ryb nevytěžili a cítili jsme se tak trochu bezradní. I přesto jsme se ale nevzdali a zkoušeli další a další věci. Někdy dokonce s menšími úspěchy v podobě kaprů na slepém rameni nebo parmou na řece. Prostě to na feeder nebralo. Ovšem kluci, kteří vláčeli, měli docela hodně úspěchů. Každý den se vytáhl alespoň jeden sumčí dorostenec. Největší měl 94cm, ale chytalo se aji mnoho sumců okolo 35cm. Je jich opravdu celá řeka a bojím se, aby nevystrnadili ostatní ryby úplně.

Podvodní akvárium v Modré. 

Ačkoliv ryby nebraly podle našich představ, soustředění jsme si velice užili. Moc příjemná byla vložka v Modré a výlet do Uherského Ostrohu, kde jsme se jako vítězové prvního kola divize se Speed feeder teamem vrátili. Zázemí bylo opět naprosto perfektní a musíme velice poděkovat MO Uherské Hradiště za pomoc našemu klubu a doufáme, že se sem můžeme opět vrátit. Opět jsme se zde přejedli a některým účastníkům se nechtělo ani domů. Prý budou mít na večeři zase chleba s máslem. Mně se domů nikdy nechtělo, byl jsem plný řeky Moravy, ale tentokrát jsem se cítil od řeky nějak odtažitě. Sumci totiž ovládli tuto řeku a drancují všechny ostatní ryby. Je to kus krásné řeky a doufám, že se to do příštího návratu alespoň trochu změní.

Feederu zdar, Koupač

 

Candát vytažený na přívlač.

Jeden z mnohá sumíků.

Michalův candátek.

Dejvův sumec.

A další sumec.

Parma z Uherského Ostrohu.

Kapřík z proudné řeky.

Podoustev z Ostrohu.

Pěkná Koupačova parma.

Sumec vytažen přívlačí.

A další uvláčený "fousáč".

Poslední ryba výpravy.

Foto před odjezdem.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.