Company Logo

Klubové závody 2014 – Zahrádka.

Čtvrté závody Feeder klubu Třebíč byly tentokráte naplánované do obce Zahrádka, na místní rybník Vesník, který provozuje Rybářské sdružení Zahrádka. Rybník Vesník leží přímo uprostřed obce. Hlavní rybou, která se v rybníku vyskytuje, je kapr menších velikostí. Dále se vyskytuje v nádrži amur, cejn a plotice.

 

Nejmladší účatník akce, Jakub Oliva.

 

Ráno nás hned po příjezdu na místo přivítal pan Pulec a sdělil podrobnosti k plánovaným závodům. Uprostřed levého břehu rybníka jsme nachystali zázemí, vytyčili místa lovu a hned se losovalo. Sešlo se devět mladých rybářů se záměrem, poměřit se v lovu na feeder. Mládežníci se po vylosování rozprchli na svoje místa a začali se chystat na samotný závod. Letos se úlovky hodnotily na váhu, protože místní rybářské sdružení chtělo úlovky z těchto závodů prohlídnout a vytřídit. Všichni mladí závodníci měli k dispozici prostorné vezírky. O čtvrt na deset zazněl signál, na který se začalo chytat první tříhodinové kolo. Rybám se ze začátku moc nechtělo. Úvodem kola měly děti pár záběrů, chytilo se několik kapříků menších velikostí.  Od úplných kapřích miminek, až po kapříky s váhou do jednoho kilogramu. Prostředek kola byl na záběry hodně špatný. V poslední hodině začali zkoušet mládežníci různé vzdálenosti lovu a to přineslo i úlovky. Někteří byli úspěšní už v blízkosti druhého břehu, jiní chytali takřka „pod nohama“.

 

Vojta Dudr.

 

Václav Fiala, i takový úlovek se počítá.

 

Kubův kapřík z ranního kola.

 

V sektoru „A“, blíže hráze, byl nejlepší Matěj Uhlíř, váha 3.050g. Erik Novotný s Michal Dvořák shodně ulovili kapříky o váze 2.880g. Nejmladší účastník těchto závodů, Jakub Oliva, měl kapříka o váze 1.090g. Jeho sestra Katěřina první kolo měla smůlu, nepodařilo se jí přelstít žádnou rybu. V Béčku měl uloveno nejvíce Václav Fiala, 4.020g. Druhý byl David Čaněk 2.920 g, třetí Pepa Prášek 2.800g a čtvrtý Vojta Dudr, 500g.

Polední občerstvení.

Pohled na mládež z druhého břehu.

Matěj s amurkem.

 

Po vydatném obědě si děti chvíli „orazili“.  Druhé kolo po přestávce bylo vylosované hned a děti se posouvaly na nová místa. Jediný David Čaněk se nestěhoval, zůstal na svém místě. Odpoledne se ulovilo daleko více ryb. Zpestřením druhého kola bylo vylovování udice, kterou se snažil ve chvilce nepozornosti  stáhnout do vody kapr. Naštěstí Vojta reagoval vcelku rychle a prut i s kaprem se mu podařilo z vody vytáhnout. Musel si ale vyzout boty a pro úlovek si vnézt do vody.  U hráze Erik Novotný vytáhl několik kaprů a amurka, dohromady vážili 8.100g, v odpoledním Áčku zvítězil.  Vedle sedící Kateřina Olivová doháněla manko z prvního kola a výsledkem byly úlovky o váze 4.650g a druhé místo. Třetí byl Vojta Dudr 2.9020g, čtvrtý Michal Dvořák 2.740g a pátý Václav Fiala 2.300g. V Béčku opět zvítězil Matěj Uhlíř, váha 4.260g. Druhý byl těsně Pepa Prášek, 4.180g, třetí David Čaněk 3.780g a čtvrtý Jakub Oliva s 480g vážícím amurkem.

 

Pepův větší kapřík.

 

Erik při podebírání ryby.

 

Kačka v druhém kole.

 

Michal při zdolávání ryby.

 

Celkově zvítězil Matěj Uhlíř, 1+1, váha 7.310g, druhý byl s nejvyšší dosaženou váhou Erik Novotný 2,5+1, 10.980g a třetí Pepa Prášek 3+2, 6.980g. Všechny děti obdržely památeční pohárky a pěkné ceny. Děkujeme za podporu závodů internetovému obchodu: www.rybarstvibrno.cz, rybářské prodejně Okoun a hlavně Rybářskému sdružení Zahrádka, za bezplatné zapůjčení vody za závod. Počasí se povedlo, ryby se nachytaly. Všichni se vraceli domů spokojeni a obohaceni o další zážitky.

Feederu zdar. Radynek

 


Třebíč – Zdravé město -  Tento projekt byl finančně podpořen městem Třebíč.“

 

Výsledky závodů ZDE.

Nejvyšší dosažená váha.

 

Vážení.

 

Nachystané ceny.

Vítězové sektorů.

 

Nejvyšší dosažená váha závodu.

 

 

První tři závodníci.

 

Účatníci akce.

 

 Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.