Company Logo

 

 

 

V sobotu 1.6.2013 již podruhé pořádal Feeder Klub Třebíč ve spolupráci s MO MRS Třebíč dětské rybářské závody na nádrži Markovka.  Kvůli studenému a hlavně deštivému počasí, které panovalo před závodem dorazilo na start pouhých 13 dětí.  Po vylosování se děti přesunuly na svá místa. První kolo závodu začalo v osm hodin.

 

Jarda Břečka chytal na slpávek menší rybky.

 

Mladí závodníci byli rozděleni na dva sektory, Áčko po sedmi a Béčko po šesti místech. Ryby se začaly lovit hned po signálu ohlašujícím začátek závodu. V Áčku začala Aneta Pečtová na splávek velice pěkně a pravidelně chytat ryby menších velikostí. Po pomalém začátku ji začal dohánět Erik Novotný, který si zvolil jako rybolovnou techniku jak jinak, než feeder. Erik oproti Anetě lovil hlavně cejny, kteří měli přes 30 cm. Další dívka ve startovním poli Kačka Olivová nezůstala pozadu a ke dvěma kapříkům přidala i cejny a plotice. Po velké přetahované nakonec Erik Anetu přechytal až ke konci závodu. Erik měl uloveny ryby o délce 516 cm, Aneta 412 cm a Kačka 271 cm.

 

Kačka s cejnem.

 

V Béčku se úspěšně lovily ryby hlavně na splávky. Hned po zahájení Jirka Zejda chytil několik cejnů a plotiček a tím si udělal pěkný náskok, který udržel až do konce prvního závodu. Jeho úlovky měřily 317 cm. Druhý skončil na feeder chytající Martin Svoboda s 295 cm. Třetí místo obsadil Matěj Uhlíř, 162 cm. Matěj zaspal začátek závodu a o jeden cm nakonec uhájil třetí příčku před Vojtou Dudrem.

Vojtovi to letos nevyšlo jako loni, to skončil na 4. místě.

 

O přestávce mezi koly se děti občerstvily a vylosovaly si místa pro druhé kolo.  V sektoru A hned na začátku začal Jirka Zejda chytat na krajním místě na splávek menší ryby a jeho nástup vypadal jako rozhodující. Stejně jako v prvním kole se Erik Novotný po pomalejším začátku zaměřil na větší cejny a ke konci závodu je lovil pravidelně.  I Kačka Olivová opět ke dvěma kapříkům přidávala další úlovky.  Drama bylo ukončeno až sečtením úlovků. Přímý souboj Erika a Jirky rozhodl o celkovém vítězi. První byl Erik 616 cm, druhý Jirka 572 cm a třetí Kačka 493 cm.

Erik v akci s cejnem.

 

V odpoledním Béčku zvítězil na feeder lovící Pepa Prášek. Ulovil 468 cm ryb, převážně cejnů. Druhý Radek Dainel si  na spláveček  vychytal druhé místo 214 cm. Třetí skončil Martin Svoboda 168 cm.

Po sečtení výsledků obou kol bylo konečné pořadí následující: 1. Erik Novotný z Feeder klubu Třebíč, součet umístění 2 (1+1), 1 132 cm, 2. Jiří Zejda 1+2, 889 cm, 3. Martin Svoboda 2+3, 463 cm, 4. Aneta Pečtová 6, 891 cm, 5. Kateřina Olivová 6, 761 cm. Tyto děti předvedly, že se o rybařině už něco naučily a že jejich umístění v celkovém pořadí není náhodné. Jako neúspěšné se ukázalo lovit na těžko pomocí číhátka. Splávek a feeder byly na menší ryby daleko účinnější. Hlavní bylo, že se vydařilo počasí a v průběhu závodu nakonec vůbec nepršelo.

Na Anetu dohlížel její táta.

 

Děkujeme MO MRS Třebíč, rybářské prodejně Okoun a internetovému obchodu Raval.cz, bez kterých by závod pro děti nemohl takto proběhnout.

Za Feeder klub Třebíč Radek Černý.

 

Radek Daniel.

 

Matěj Uhlíř.

 

Roman Daniel.

 

Martin Svoboda s feederem.

 

David Veleba to zkoušel na těžko s číhátkem.

 

Pepa Prášek to zkoušel i na bič.

 

Erik při podebírání cejna.

 

Jeden ze čtyř kapříků Kačky Olivové.

 

 Hodnotné ceny.

 

První tři. 

 

Pět nejlepších mládežníků.

 

Výsledková listina.

 

 

 

 

 
created by Pavel Svoboda, © 2012.