Company Logo

Uherské Hradiště tři týdny po soustředění.

 V pátek jsem se rozhodl jet do Hradiště, ještě poškádlit sumce a řekl jsem Erikovi, jestli nepojede také, bez váhání souhlasil a z hodiny na hodinu jsme byli na cestě. Po příjezdu jsme jeli na Kunovický splav, u jezu je restaurace, kam jsme zašli na oběd a najednou se objevili naši tři mládežníci z klubu Tonda, Tomáš a Lukáš,  kteří tam byli s rodiči na hausbótu, bylo to velké překvapení a náhoda ve stejný čas na stejném místě. Tak jsme pokecali o rybách a poradili jsme jim kam na ryby. Po obědě jsme se vybalili u řeky Moravy a hned nahodili. Ryby zanedlouho na naše krmení reagovali, a tak jsme si zachytali cejny, plotice, podoustve a karasy. Ale náš hlavní cíl byl lov dravců, tak jsme se nemohli už dočkat až nebude pařák a vyrazíme na vláčku. Pořád jsem musel myslet na těch pět mírových sumců, co se podařilo Erikovi pochytat za soustředění. Já vláčel také hodně, ale měl jsem jen jednoho na udici, který mě spadl. Večer se přiblížil, a tak jsme vyrazili na vláčku.

 

Sumec 120 cm na vláčku

Erik po chvilce chytl candáta a potom štiku. Po dvou hodinách vláčky to přišlo, sumec pukl a já to hned hodil tímto směrem, záběr byl okamžitý. Hned od začátku bylo jasné, že to není malá ryba. Boj trval 15 minut a Erik mě pomohl vytáhnout sumce na břeh, který měřil 120 cm.

 

 Erikův candát 

 

Tak úkol, který jsme si dali byl splněn. Další den jsme chytali klasiku na feedery a ryby braly celkem slušně. Oběd jsme si donesli z nedaleké restaurace, kde se o nás starají i po celé  soustředění, udělali nám biftek což nemělo chybu. Večer jsme opět vyrazili na vláčku, ale už se záběr nedostavil. V neděli ráno začalo pršet, tak jsme to zabalili a jeli směr domov. Super strávený víkend.                                                                                                                     

                                                                                                            Milan. N

 

Štička na rotačku 

U vody chutná velice

Náš oběd co nám připravil Vlasta, nejlepší kuchař

Štika vzala i v noci

V poledne to peklo

Sumec velký

Poslední boj u břehu

Pořád ve střehu Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.