Company Logo

V sobotu 29.9.2012 jsme byli pozvaní do Jaroměřic nad Rokytnou na předváděcí akci o feederu. Za Feeder klub Třebíč jsme se zúčastnili akce ve složení: Laďa Oliva, Kačenka Olivová a Speed feeder team - David Holeš, Erik Novotný, Petr Vafek a Milan Novotný.

Čekání na záběr.

 

 Začátek byl naplánován na 14 hodinu na místní řece Rokytná. Tuto řeku znal jen málokdo z nás. Nevěděli jsme, co nás čeká. Rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna skupina se posadila nad splav a druhá skupina zkoušela chytat pod splavem. Řeka je tu opravdu mělká a najít nějakou větší hloubku bylo opravdu těžké. Po nahození nás hned překvapily malé plotičky a nebo podoustve. Na záběry jsme nemuseli čekat dlouho.  Po delší době se poštěstilo chytnout i kapry, cejny a ostroretky. S kapry to bylo opravdu zajímavé. V některých místech byla hloubka řeky menší než kapr samotný, a proto kapři v malé hloubce vyráželi ihned po záseku úprkem pryč.

Bylo několik zvědavých lidí, co se ptali, co to je ten „feeder.“

 

Chytání jsme si užili i proto, že se přišlo na nás podívat docela hodně lidí. Nejčastější otázky směřovaly na naše náčiní, techniku lovu a závody. Za naše úsilí jsme dostali i najíst a napít. Tuto akci hodnotíme za povedenou a doufáme, že lidem se naše ukázka také líbila.

Feedru zdar Koupač

Plno diváků sleduje, jak Koupač vytahuje kapříka.

Koupačův kapřík.

I nad splavem se chytlo několik pěkných kaprů.

Kačenka pomáhá Laďovi s kapříkem.

Pod splavem to moc nešlo, tak se bavili Koupač s Erikem chytáním plotiček a hrouzků.

Plotička.

Zábava byla po celou dobu.

Laďova ostroretka nad splavem.Breadcrumbs


created by Pavel Svoboda, © 2012.